ASPIRINE FASTTABS 500 MG 20 TABL
BAYER CONSUMER HEALTH
20 tabletten
Thumbnail image for https://assets.medipim.be/media/medium/d1bf96b2a33e0d2700230d2315e3be8a.jpeg
ASPIRINE FASTTABS 500 MG 20 TABL
Thumbnail image for https://assets.medipim.be/media/medium/d1bf96b2a33e0d2700230d2315e3be8a.jpeg
https://assets.medipim.be/media/medium/d1bf96b2a33e0d2700230d2315e3be8a.jpeg

Prijs incl. btw: Vermelde prijs is inclusief BTW en onder voorbehoud van prijswijzigingen en of typfouten.

6,95 € Reserveer
CNK code: 3150158
Leverbaar
Deskundig advies

Het product is vrij van voorschrift en kan opgestuurd worden. Vrij verkrijgbaar

Witte tot gebroken witte, ronde, biconvexe tablet van 12 mm, aan één kant bedrukt met “BA 500” en aan de andere kant met het kruis van Bayer.
Meer
Belangrijke informatie
Dit is een geneesmiddel, geen langdurig gebruik zonder medisch advies, buiten bereik van kinderen bewaren. Lees aandachtig de bijsluiter.
Vraag raad aan uw arts en/of apotheker. Indien u merkt dat u last krijgt van nevenwerkingen, gelieve steeds uw behandelende arts te contacteren.
Lees ook onze tips bij zelfmedicatie en verstandig gebruik van medicatie.
  • Verminder stress, tabak, alcohol, koffie, sterke kruiden en chocolade
  • Bij misselijkheid, maagpijn of zwarte stoelgang dadelijk uw arts raadplegen
  • Niet geven aan kinderen onder 12 jaar en die minder dan 40 kg wegen!
  • Probeer veel water te drinken
  • Na de maaltijd innemen
  • Alcohol vermijden
Specifieke vragen?
Werkzame bestanddelen
Meer info over
AlgemeenGebruikOpgelet metBewarenTerugMeer

Dit geneesmiddel bevat als werkzame stof acetylsalicylzuur. Acetylsalicylzuur werkt pijnstillend, koortsverlagend en ontstekingswerend. Acetylsalicylzuur kunt u verkrijgen in de vorm van tabletten, bruistabletten en poederzakjes.

Uw arts kan dit geneesmiddel voorschrijven bij de behandeling van pijn en koorts. Acetylsalicylzuur in lage doseringen zal gebruikt worden als bloedverdunner.

Als eerste keuze bij pijn of koorts zal paracetamol voorgeschreven/aangeraden worden door uw arts/apotheker. Dit doordat paracetamol minder bijwerkingen heeft dan acetylsalicylzuur.
Wanneer er ook een ontstekingsremmend effect gewenst is, is ibuprofen een betere keuze dan acetylsalicylzuur vanwege de bijwerkingen.
Indien zowel paracetamol als ibuprofen onvoldoende effect geven, kan acetylsalicylzuur genomen worden, rekening houdend met mogelijke interacties en bijwerkingen.

Gebruik

Hoeveel gebruiken?

Als dit geneesmiddel door uw arts is voorgeschreven, respecteer dan de voorgeschreven dosis en de behandelingsduur.

Bij pijn en koorts:

  • 100 mg acetylsalicylzuur
Leeftijd Maximale hoeveelheid per keer Maximale hoeveelheid per dag
Kinderen onder 2 jaar één halve tablet van 100 mg 1.5 tablet van 100 mg
2 - 3 jaar 1 tablet van 100 mg 3 tabletten van 100 mg
4 - 6 jaar 2 tabletten van 100 mg 6 tabletten van 100 mg
7- 9 jaar 3 tabletten van 100 mg 9 tabletten van 100 mg
  • 500 mg acetylsalicylzuur
Leeftijd Maximale hoeveelheid per keer Maximale hoeveelheid per dag
Kinderen van 5 - 9 jaar één halve tot 1 tablet van 500 mg 1.5 - 3 tabletten van 500 mg
Kinderen van 10-16 jaar 1 tablet van 500 mg 4 tabletten van 500 mg
Volwassenen 1-2 tabletten van 500 mg

6 tabletten van 500 mg

Niet gebruiken bij kinderen onder 2 jaar, tenzij op voorschrift van een arts.

Hoe gebruiken ?

Bij voorkeur wordt dit geneesmiddel na de maaltijd ingenomen. Zorg ook voor voldoende vochtopname. Tussen twee innames dient u 4 uur te wachten.

De tabletten slikt u in, zonder te kauwen, met een glas water. Drink daarna nog een bijkomend half glas water.
De bruistabletten en zakjes dient u op te lossen in water en onmiddellijk leeg te drinken. Drink daarna nog een bijkomend half glas water.

Voor kleine kinderen is het aangeraden de tabletten op te lossen in een theelepel of met het eten te mengen. Nadien, een vierde van een glas water uitdrinken.

Wanneer begint het te werken?

De werking begint na ongeveer twintig à dertig minuten en duurt ongeveer drie tot zes uur.

Hoelang gebruiken?

Enkele dagen innemen volstaat.

Kan ik zomaar stoppen?

U kunt op elk moment stoppen met de inname.

Dosis vergeten?

Indien u op dezelfde dag ontdekt dat u een dosis bent vergeten in te nemen, kunt u alsnog de dosis innemen. Indien u dit pas de volgende dag opmerkt gaat u gewoon verder met uw innameschema. De vergeten dosis dient u niet in te halen.
Neem geen dubbele dosis om een dosis in te halen.

Teveel ingenomen?

Heeft u grote hoeveelheden op korte tijd ingenomen, neem dan onmiddellijk contact op met uw arts, apotheker of het Antigifcentrum (070/245 245). Wanneer er sprake is van ernstige overdosering, ga dan meteen naar het ziekenhuis.

Een milde intoxicatie (na herhaalde toediening van hoge dosissen) kunnen volgende symptomen omvatten: koorts, versnelde ademhaling, oorsuizingen, hyperventilatie waardoor respiratoire alkalose kan ontstaan, metabole acidose, lethargie, milde dehydratatie, misselijkheid en braken.

Symptomen van ernstige intoxicatie of van acute vergiftiging na een overdosis omvatten hypoglycemie (in het bijzonder bij kinderen), encephalopathie, coma, hypotensie, pulmonair oedeem, stuipen, verminderde bloedstolling, oedeem in de hersenen en hartritmestoornissen.

De toxiciteit is over het algemeen ernstiger bij patiënten met chronische overdosis, ouderen, personen met onderliggende medische problemen en baby’s.

Vraag uw arts en/of apotheker altijd om advies!

 

Opgelet met

• Overgevoeligheid voor acetylsalicylzuur of andere salicylaten of voor één van de in "Samenstelling" vermelde hulpstoffen• Voorgeschiedenis van astma of overgevoeligheidsreacties (bijv. urticaria, angio-oedeem, ernstige rinitis, shock) op toediening van salicylaten of stoffen met een soortgelijke werking, meer bepaald niet-steroïdale ontstekingsremmende middelen (NSAID)• Actief peptisch ulcus• Hemorragische diathese• Ernstige nierinsufficiëntie• Ernstige leverinsufficiëntie• Ernstige, ongecontroleerde hartinsufficiëntie• Gelijktijdige toediening van acetylsalicylzuur in ontstekingsremmende dosering of in pijnstillende of koortswerende dosering met metotrexaat in een dosering > 20 mg/week)• Gelijktijdige toediening van acetylsalicylzuur in ontstekingsremmende dosering of in pijnstillende of koortswerende dosering samen met orale anticoagulantia bij patiënten met een voorgeschiedenis van gastroduodenale ulcera)• Vanaf het begin van de 6e maand van de zwangerschap (langer dan 24 weken amenorroe).

Bewaren

Buiten het zicht en bereik van kinderen houden.

Gebruik dit geneesmiddel niet meer na de uiterste houdbaarheidsdatum. Die is te vinden op het etiket na EXP. Daar staat een maand en een jaar. De laatste dag van die maand is de uiterste houdbaarheidsdatum.

Bewaren beneden 30°C.

Neem dit geneesmiddel niet in als u zichtbare tekenen van bederf merkt.

Spoel geneesmiddelen niet door de gootsteen of de WC en gooi ze niet in de vuilnisbak. Vraag uw apotheker wat u met geneesmiddelen moet doen die u niet meer gebruikt. Ze worden dan op een verantwoorde manier vernietigd en komen niet in het milieu terecht.

In beeld

Migraine


Chronische pijn


Hoe ontstaan rug- en nekklachten?


Algemeen

Dit geneesmiddel bevat als werkzame stof acetylsalicylzuur. Acetylsalicylzuur werkt pijnstillend, koortsverlagend en ontstekingswerend. Acetylsalicylzuur kunt u verkrijgen in de vorm van tabletten, bruistabletten en poederzakjes.

Uw arts kan dit geneesmiddel voorschrijven bij de behandeling van pijn en koorts. Acetylsalicylzuur in lage doseringen zal gebruikt worden als bloedverdunner.

Als eerste keuze bij pijn of koorts zal paracetamol voorgeschreven/aangeraden worden door uw arts/apotheker. Dit doordat paracetamol minder bijwerkingen heeft dan acetylsalicylzuur.
Wanneer er ook een ontstekingsremmend effect gewenst is, is ibuprofen een betere keuze dan acetylsalicylzuur vanwege de bijwerkingen.
Indien zowel paracetamol als ibuprofen onvoldoende effect geven, kan acetylsalicylzuur genomen worden, rekening houdend met mogelijke interacties en bijwerkingen.

Bijwerking

Zoals elk geneesmiddel kan ook dit geneesmiddel bijwerkingen geven. Niet iedereen heeft last van bijwerkingen.

Mogelijke nevenwerkingen zijn:

  • geïrriteerde maag,
  • maagzuur,
  • maagpijn,
  • misselijkheid,
  • braken,
  • diarree,
  • verminderde bloedstolling (door bloedverdunnende werking),
  • toename van bloedverlies tijdens maandstonden,
  • hoofdpijn,
  • duizeligheid,
  • wazig zien,
  • bloed in de stoelgang (zwarte ontlasting),
  • maag- of darmzweer,
  • maag- of darmbloeding,
  • overgevoeligheidsreacties (komt vooral voor bij patiënten met astma, chronische netelroos of rhinitis of bij personen die vaak in contact komen met verf) zoals huiduitslag, jeuk. Bij benauwdheid of een opgezwollen gezicht kunt u best onmiddellijk een arts raadplegen.
  • salicylisme (bij langdurig toedienen van hoge doseringen. De symptomen zijn: oorsuizingen, hardhorigheid, vermoeidheid, dorst, hyperventilatie en braken.

Minder voorkomende bijwerkingen kan u terugvinden in de bijsluiter.

Heeft u last van bijwerkingen die niet op de bijsluiter vermeld staan, neem dan contact op met uw arts of apotheker. 

 

Onze beste tips

Folder

Samenstelling

De werkzame stof in dit middel is acetylsalicylzuur.
Elke omhulde tablet bevat 500 mg acetylsalicylzuur.

De andere stoffen in dit middel zijn:
colloïdaal siliciumdioxide, watervrij natriumcarbonaat
   Filmomhulling:
carnaubawas
hypromellose
zinkstearaat

 
Loading...