PARACETAMOL EG INSTANT 500 mg 20 zakjes
EG NV/SA
20 zakjes met vanille/aardbeismaak
Thumbnail image for https://assets.medipim.be/media/medium/3abd3fad3832fe7c8c1f837de28d9918.jpeg
PARACETAMOL EG INSTANT 500 mg 20 zakjes
Thumbnail image for https://assets.medipim.be/media/medium/3abd3fad3832fe7c8c1f837de28d9918.jpeg
https://assets.medipim.be/media/medium/3abd3fad3832fe7c8c1f837de28d9918.jpeg

Prijs incl. btw: Vermelde prijs is inclusief BTW en onder voorbehoud van prijswijzigingen en of typfouten.

5,67 € Reserveer
CNK code: 4165221
Leverbaar
Deskundig advies

Het product is vrij van voorschrift en kan opgestuurd worden. Vrij verkrijgbaar

Zakje met wit tot bijna wit granulaat.
Meer
Belangrijke informatie
Dit is een geneesmiddel, geen langdurig gebruik zonder medisch advies, buiten bereik van kinderen bewaren. Lees aandachtig de bijsluiter.
Vraag raad aan uw arts en/of apotheker. Indien u merkt dat u last krijgt van nevenwerkingen, gelieve steeds uw behandelende arts te contacteren.
Lees ook onze tips bij zelfmedicatie en verstandig gebruik van medicatie.
  • NIET langdurig gebruiken zonder medisch advies
  • Op tong aanbrengen en doorslikken zonder water
  • Niet na het eten innemen
  • Minstens 3 uur voor of na antibiotica innemen
  • Beperk alcohol zoveel mogelijk (bij langdurig gebruik)
  • Beschermen tegen licht
  • beschermen tegen vocht
  • Bevat saccharose (sucrose), niet gebruiken bij zeldzame erfelijke aandoening zoals fructose intolerantie, glucose-galactose malabsorptie of sucrose-isomaltose insufficiëntie!
Specifieke vragen?
Werkzame bestanddelen
Meer info over
AlgemeenGebruikOpgelet metBewarenTerugMeer

Dit product bevat paracetamol en werkt zowel pijnstillend als koortsverlagend. Het is bovendien een maagvriendelijke pijnstiller, in tegenstelling tot sommige andere pijnstillers.

Bijna iederen mag het gebruiken, zelfs baby's, zwangeren en ouderen, in de aangepaste doses. Paracetamol kan de lever belasten en met sommige geneesmiddelen, die door de lever afgebroken worden, interacties geven.

U kan dit geneesmiddel gebruiken wanneer u last hebt van griep, middenoorontsteking, neusverkoudheid, keelpijn, menstruatiepijn, migraine, koorts, spierpijn, pijn en artrose.

Gebruik

Neem dit geneesmiddel altijd in precies zoals uw arts of apotheker u dat heeft verteld. Twijfelt u over het juiste gebruik? Neem dan contact op met uw arts of apotheker.

Kinderen (lichaamsgewicht < 26 kg): Mobistix Instant aardbei/vanille 500 mg is niet geschikt voor kinderen jonger dan 8 jaar, respectievelijk lichter dan 26 kg lichaamsgewicht, aangezien de dosissterkte niet aangewezen is voor deze leeftijdsgroep. Voor deze patiëntengroep zijn andere formuleringen en dosissterktes verkrijgbaar. 

Kinderen en jongeren tot 18 jaar (lichaamsgewicht < 50 kg): De dosis is afhankelijk van de data in de volgende tabel. De dosis van Mobistix Instant aardbei/vanille is gebaseerd op leeftijd en lichaamsgewicht. De aanbevolen totale dagelijkse dosering is ongeveer 60 mg/kg lichaamsgewicht, verdeeld over 4 of 6 afzonderlijke doses, of ongeveer 15 mg/kg elke 6 uur of 10 mg/kg elke 4 uur.

Het respectieve doseringsinterval is afhankelijk van de symptomen en de maximale totale dagelijkse dosis.
Een doseringsinterval van ten minste 4 uur moet aangehouden worden, dit betekent maximaal 6 maal per dag innemen.

Lichaamsgewicht (leeftijd): 17 kg - 25 kg (4-8 jaar) Enkele dosis [zakje]: 250 mg paracetamol Max. dagelijkse dosis [zakjes]: 1000 mg paracetamol

Lichaamsgewicht (leeftijd): 26 kg - 40 kg (8-12 jaar) Enkele dosis [zakje]: 500 mg paracetamol Max. dagelijkse dosis [zakjes]: 1500 mg paracetamol

Lichaamsgewicht (leeftijd): 41 kg - 50 kg (12-15 jaar) Enkele dosis [zakje]: 500 mg paracetamol Max. dagelijkse dosis [zakjes]: 2500 mg paracetamol

Voor doses die met deze sterkte niet uitvoerbaar/haalbaar zijn, zijn andere sterktes van dit geneesmiddel verkrijgbaar.

Volwassenen en jongeren (lichaamsgewicht > 50 kg): De gebruikelijke dosering is 500 mg tot 1000 mg elke 4 tot 6 uur tot een maximum van 3 g per dag. De dosis mag niet vaker herhaald worden dan elke vier uur.

Als symptomen langer dan 3 dagen aanhouden, neem dan contact op met een arts.

Bejaarde patiënten: Een aanpassing van de dosis is niet nodig bij bejaarden.

Verminderde nierfunctie: Bij patiënten met een verminderde nierfunctie, moet de dosis verminderd en het doseringsinterval verlengd worden. Vraag uw arts of apotheker om advies.

Verminderde leverfunctie: Bij patiënten met een verminderde leverfunctie of het syndroom van Gilbert moet de dosis verminderd of het doseringsinterval verlengd worden. Vraag uw arts of apotheker om advies. Neem per dag niet meer dan 2 g paracetamol in.

Chronisch alcoholisme: Chronische alcoholconsumptie kan de toxiciteitsdrempel van paracetamol verlagen. Bij deze patiënten moet de tijd tussen twee doses minimaal 8 uur bedragen. Neem per dag niet meer dan 2 g paracetamol in.

Opgelet met

  • U bent allergisch voor een van de stoffen in dit geneesmiddel.
  • als u een nier- of leverziekte heeft (waaronder het syndroom van Gilbert of hepatitis)
  • als u regelmatig grote hoeveelheden alcohol drinkt. Mogelijk heeft u lagere doses nodig endient u het gebruik te beperken gedurende een korte periode, anders kan uw lever wordenaangetast
  • als u uitgedroogd of ondervoed bent, bv. door alcoholmisbruik, anorexia of een verkeerdevoeding
  • als u lijdt aan hemolytische anemie (abnormale afbraak van rode bloedcellen)
  • als u een tekort heeft aan een bepaald enzym genaamd glucose-6-fosfaatdehydrogenase- als u andere geneesmiddelen gebruikt waarvan bekend is dat ze de lever aantasten
  • als u andere geneesmiddelen gebruikt die paracetamol bevatten, aangezien ze de lever ernstige schade kunnen toebrengen
  • als u gedurende lange tijd vaak pijnstillers gebruikt, aangezien langdurig gebruik ernstigere ofvaker hoofdpijn kan veroorzaken. U mag de dosis van de pijnstiller niet verhogen, maar dientuw arts om raad te vragen.

Bewaren

Buiten het zicht en bereik van kinderen houden.

Gebruik dit geneesmiddel niet meer na de uiterste houdbaarheidsdatum. Die is te vinden op het zakje en op de doos na “EXP”. Daar staan een maand en een jaar. De laatste dag van die maand is de uiterste houdbaarheidsdatum. Bewaren beneden 30°C. Bewaren in de oorspronkelijke verpakking ter bescherming tegen licht en vocht.

Spoel geneesmiddelen niet door de gootsteen of de WC en gooi ze niet in de vuilnisbak. Vraag uw apotheker wat u met geneesmiddelen moet doen die u niet meer gebruikt. Ze worden dan op een verantwoorde manier vernietigd en komen niet in het milieu terecht.

In beeld

Griep


Verkoudheid of griep?


Migraine


Tandvleesontsteking


Algemeen

Dit product bevat paracetamol en werkt zowel pijnstillend als koortsverlagend. Het is bovendien een maagvriendelijke pijnstiller, in tegenstelling tot sommige andere pijnstillers.

Bijna iederen mag het gebruiken, zelfs baby's, zwangeren en ouderen, in de aangepaste doses. Paracetamol kan de lever belasten en met sommige geneesmiddelen, die door de lever afgebroken worden, interacties geven.

U kan dit geneesmiddel gebruiken wanneer u last hebt van griep, middenoorontsteking, neusverkoudheid, keelpijn, menstruatiepijn, migraine, koorts, spierpijn, pijn en artrose.

Bijwerking

  • Allergie voor paracetamol. Dit uit zich in huiduitslag of urticaria (netelroos). Wanneer u deze symptomen opmerkt, contacteert u best een arts. Verwittig ook uw apotheker wanneer u allergisch bent voor dit geneesmiddel.
  • Paracetamol kan bij langdurig gebruik (maanden, jaren) uw lever en nieren aantasten. Bovendien kunnen er veranderingen in het bloed optreden. Uw huid en het wit van uw oog kan dan geel kleuren, daarnaast kunnen er moeilijkheden optreden bij het plassen, bloed in de urine, onverklaarbare keelpijn, koorts, vermoeidheid en een gevoel van zwakte. Stop in dit geval het gebruik van paracetamol en contacteer uw arts. U gebruikt dit geneesmiddel best niet wanneer u een leveraandoening hebt of wanneer uw lever reeds is aangetast door alcohol. Raadpleeg dan uw arts of apotheker over andere pijnstillers die u wel mag gebruiken.
  • In geval van overdosering, kan uw lever ernstig aangetast worden. Dit kan zelfs definitief zijn. Dit merkt u meestal niet onmiddellijk, maar contacteer toch direct uw arts.

Onze beste tips

Folder

Samenstelling

De werkzame stof in is paracetamol, 500 mg per zakje.

De andere stoffen zijn:
sorbitol
talk
basisch gebutyleerd methacrylaat polymeer
magnesiumoxide licht
hypromellose
natriumcarmellose
stearinezuur
natriumlaurylsulfaat
magnesiumstearaat
titaandioxide (E171)
sucralose, simeticon,
N,2,3-Trimethyl-2-isopropylbutanamide
aardbeiensmaakstof (bevat maltodextrine, Arabische gom (E414)
natuurlijke en natuuridentieke smaakstoffen
propyleenglycol (E1520)
triacetine (E1518)
maltol (E636)
vanillesmaakstof (bevat maltodextrine, natuurlijke en natuuridentieke smaakstoffen, propyleenglycol (E1520), sucrose)

 
Loading...